OBJAVA V ŠOLSKI KRONIKI
OSREDNJA PRIREDITEV OB 190-LETNICI ŠOLSTVA V LAPORJU SKOZI FOTOGRAFIJE (Foto Brbre):
Zanimivo predavanje Šolski prazniki in praznovanja na Slovenskem

V okviru praznovanj dveh pomembnih obletnic na šoli; tj. 190-letnice organiziranega šolstva v Laporju ter 50-letnice poimenovanja šole po profesorju Gustavu Šilihu, smo poslušali zanimivo in zgodovinsko bogato predavanje na temo Šolski prazniki in praznovanja na Slovenskem. Predavanje je izvedla mag. Marjetka Balkovec Debevc, muzejska svetnica, ki prihaja iz Šolskega muzeja v Ljubljani. Povedala je, da je bilo delovanje šole vedno del širših družbenopolitičnih, kulturnih in gospodarskih razmer. Šolski prazniki so predstavljali pomemben del državljanske in domoljubne vzgoje. Predavanje je obogatila s prikazom pomembnih virov iz laporske šolske zgodovine.

Predavanje je popestril kulturni program učencev 2. in 5. razreda ter harmonikašica Biserka Dovnik.

Medpredmetni projekt: Laporski hram učenosti – vrata v svet

Prireditev ob občinskem prazniku