V četrtek, 25. 4., smo se bralni značkarji zbrali v Šilihovi dvorani, kjer se nam je ob zaključku bralne značke pridružil pisatelj in prevajalec Boštjan Gorenc Pižama. Težko smo ga že pričakovali, saj gredo njegove knjige tudi v naši knjižnici zelo v slast. Če najmlajši najprej niso vedeli, kdo je ta gospod, so bili ob omembi Pasjega moža in Kapitana Gatnika nadvse navdušeni in polni pričakovanj. V 45 minutah smo se nasmejali do solz, izvedeli marsikatero zanimivost o nastanku in prevajanju knjig ter se zavezali, da bomo brali tudi v prihodnje. Boštjan Gorenc je na koncu podelil še priznanja prvošolčkom in zlatim bralcem, se pravi tistim, ki so bralno značko opravili v vseh devetih letih šolanja.

Vsem bralcem želimo še veliko bralnih užitkov.

knjižničarka Sanja Šikovec